НАШІ ПРАЦІВНИКИ

Начальник управління фітосанітарної безпеки
ЛАПИЦЬКА Тетяна Володимирівна
тел.: (0522) 32-12-97
Заступник начальника Управління фітосанітарної безпеки-начальник відділу карантину рослин
Мезенцева Марина Володимирівна
тел.: (0522) 32-12-97
Заступник начальника управління – начальник відділу контролю в сфері насінництва та розсадництва
ХАРІНА Наталія Павлівна
тел.: (0522) 37-07-72
Начальник відділу фітосанітарних заходів на кордоні
ТИХОНЕНКО Дмитро Васильович
тел.: (0522) 32-12-64
Начальник відділу контролю за обігом засобів захисту рослин
ХИТРУК Олена Вікторівна
тел.: (0522) 32-12-64

Амброзія полинолиста

Амброзія полинолиста!

 

Амброзія полинолиста - однорічна яра рослина. Розмножується насінням, яке утворюється в великій кількості. Бур’ян значно збіднює грунт, пригнічує та витісняє сільськогосподарські рослини, що спричиняє значні втрати врожаю. Саме через це амброзію полинолисту віднесено до карантинних організмів. Крім того, пилок амброзії полинолистої є сильним алергеном. Потрапляючи до органів дихання, в очі, ніс, бронхи, викликає алергічне захворювання – поліноз, сльозотечу, погіршується зір, підвищується температура тіла, з»являється кашель, головні болі. У хворих на астму викликає приступи хвороби.

Погодні умови в цьому році дуже сприятливі для розвитку бур»янів, в тому числі і амброзії полинолистої. Зараз рослини амброзії полинолистої знаходяться в стадії стеблування. Розпочинає цвісти амброзія полинолиста в нашій зоні в кінці липня. Період масового цвітіння припадає на серпень-вересень. Тому зусилля всіх людей повинні бути направлені на знищення амброзії, щоб не допустити її цвітіння та масової концентрації пилку у повітря, плодоношення та засмічення ґрунту.

Найбільш ефективний  метод боротьби  з амброзією - видалення рослин разом з корінням. На посівах сільськогосподарських культур проти амброзії застосовуються гербіциди, ефективні проти однорічних дводольних бур’янів.  Косіння безпосередньо перед цвітінням також буде ефективним методом боротьби. На клумбах та присадибних ділянках найкраще виривати рослини з корінням.

 Враховуючи вищевказане, звертаємося до всіх осіб, суб’єктів господарювання та жителів Кіровоградщини, із закликом провести роботи щодо знищення рослин амброзії та недопущення її масового цвітіння на території області.

 

 

Кіровоградфітоінспекція

ДУ «Кіровоградська фітолабораторія»