НАШІ ПРАЦІВНИКИ

Начальник управління фітосанітарної безпеки
ЛАПИЦЬКА Тетяна Володимирівна
тел.: (0522) 32-12-97
Заступник начальника Управління фітосанітарної безпеки-начальник відділу карантину рослин
Мезенцева Марина Володимирівна
тел.: (0522) 32-12-97
Заступник начальника управління – начальник відділу контролю в сфері насінництва та розсадництва
ХАРІНА Наталія Павлівна
тел.: (0522) 37-07-72
Начальник відділу фітосанітарних заходів на кордоні
ТИХОНЕНКО Дмитро Васильович
тел.: (0522) 32-12-64
Начальник відділу контролю за обігом засобів захисту рослин
ХИТРУК Олена Вікторівна
тел.: (0522) 32-12-64

Увага! Американський Білий Метелик!

Увага! Американський білий метелик!

            Американський білий метелик — багатоїдний карантинний шкідник, який пошкоджує понад 300 видів плодових, декоративних, лісових та інших культур, найбільшу перевагу надає шовковиці, черешні, яблуні, клену ясенелистому, хмелю.

           Нагадуємо, що особливістю розвитку  американського білого метелика є розвиток шкідника у двох (рідше трьох) поколіннях та формування павутинних гнізд на добре освітлених деревах і розвиток у них перших чотирьох віків гусениці шкідника. Саме цей період є найефективнішим для проведення винищувальних заходів.

       Вже сьогодні можна спостерігати поодинокі невеликі павутинні гнізда з гусінню 1-2 віків І покоління шкідника. Зазвичай, це покоління є малочисельним, але найефективніше проводити винищувальні заходи саме зараз.  Зрізування та знищення павутинних гнізд із гусінню – найкращий спосіб попередити масове розповсюдження шкідника. 

          Відразу після виходу гусені із гнізд доцільно обробляти насадження  хімічними та біологічними засобами, там, де це можливо зробити. Під час застосування цих груп препаратів слід ретельно обробляти всю крону дерева, щоб уникнути переповзання гусені на необроблені ділянки. Використовують препарати згідно з переліком пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні, які можна придбати в спеціалізованих магазинах.

Фітосанітарна служба звертається до усіх громадян -  не будьте байдужими до нашого краю, лише висока свідомість усіх нас дасть можливість спільними зусиллями зберегти зелені насадження від знищення та захистити легені наших міст і сіл.    

 

Державна фітосанітарна інспекція

Кіровоградської області                                                 16.06.2015